top of page

Yaratma Gücü

Hiç boş bir sayfaya saatlerce baktığınız oldu mu ? Tek bir çizgi çizmenin saatlerinizi alabileceğini düşündünüz mü ? Sonra o çizgilerin diğerlerini çağırdığı ana şahit oldunuz mu ? Zihninizde yer alan her şeyi o kağıda dökmeye başladığınız o anda içinizdeki korku , düşüncelerin ne kadar çılgınca ve imkansız olduğunu fısıldar durur.Sonra bir bakmışsınız sadece ilkel bir dikdörtgen çıkmış ortaya.


Ardından saatlerinizi harcadığınız o dikdörtgen , baş edemeyeceğiniz devasa bir hayata dönüşür.İnsan bir şeyleri yaratma gücüne sahip olduğunu keşfeder.Bu defa daha fazlasını istediğinizi hissedersiniz.Dinlediğiniz bir müzik ,yediğiniz en güzel yemek , gördüğünüz en güzel manzara sizi çağırır.O gün yaşadığınız kavgalar , sevinçler bile karışır o çizgilere.Evet sadece bir eskiz kağıdına bakıp bu kadar yoğun düşünürsünüz.


Oysa ki her şeyin daha en başındasınızdır . Sonra bütün bilgiler ışığında o eskizleri gerçeğe çağırırsınız.Bir ev tasarlıyorsanız içinde yaşayacak insanların nerede uyuyacağına bile siz karar verirsiniz ya da akşam yemeklerini en güzel yiyebilecekleri köşeyi en başta siz hayal edersiniz.Halka açık yerler tasarlıyorsanız , bir dakikasını bile orada harcayacak kişi için en konforlu , en mantıklı , en güzelini seçmelisiniz.Belki bütün yaşamını harcayacağı o mekanı sunarsınız insanlara , hangi pencereden bakıp hüzünleneceğini , hangi merdivenlerden yürüyeceğini hatta kaç basamakta kendi hayatlarına ulaşabileceğini seçersiniz.En güzel günlerini yaşadığı o mekanda ve duvara astıkları fotoğraflarında bile yer alırsınız.


Bir şeylere bu kadar dahil olma fikri sizi daha çok çekmeye başlar. Gecenizi gündüzünüze karıştırırsınız belki günlerce uyumazsınız.Bıktığınızı hissettiğiniz bile olur bu çizgileri oluştururken.Her şey tamamlandığı o anda ise derin bir nefes alır ve hayranlıkla neler yaratabileceğinizi görmüş olursunuz.


Bu karmaşanın burada yazdıklarımdan çok daha fazlasını içerdiğini söylemek istiyorum.İnsanların hayatlarında da , eğer sahip değilse ,en mutlu alanları kendi kendine yaratması dileği ile ...
98 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

תגובות


bottom of page