top of page

SIZINTI-YARIK-BOŞLUK

ÇEVREYE SARILMA DURUMLARI,BİRAZ BENZEME BİRAZ DEĞİŞME…

Paralellik boşluklar oluşturma, sur girişleri ile özellik çatışması GİRİŞ-SINIR-SIZINTI OLMA HALİ-PARALELLİK.

Sızıntı olma durumu nedir? Kişi, nesne, nereye, nasıl sızar?

Sızmak kavramı mantıksal olarak kötü bir kavram mıdır? Böyle ise bu durum nasıl değiştirilebilir?

Peki ben neyi nereye nasıl sızdırmak istiyorum ve bu olayların adı ne?

Sızıntı,

Bu kavram bana ilk olarak suyu anımsatıyor. Engelleyemediğimiz sürece onun girip çıktığı her yer kendince güzel ve özgürdür.

Su akar yolunu bulur mu?

Bence bulamaz. Hepimizin mutluluğu için suya bir yol göstermeli…

Peki ışık sızar mı? Benim düşüncem sudan daha fazla sızabilir olduğudur ki engellenmesi de çok kolaydır opak bir nesneyle çok anlaştıkları söylenemez.

Işık sızması denilince tabi ki de aklımıza saydam maddeler gelir ki en başında camdır.

Peki camdan nasıl sızar? Bu aslında ışığa ait bir yetenek değildir hatta adı bence sızmak değildir bu durum saydam maddenin hoşgörüsüdür aynı hoşgörüyü bir beton göstermek istemez hatta gösteremez kabiliyeti yetmez.

Peki opak maddelerden sızmaya kararlı yaramaz bir ışığımız varsa?

Boşluklar!

Evet boşluklar, boşluklar izin istemeyi falan gerektirmez gelenin geçenin etinden sütünden yararlanır tabir yerindeyse. Yani ışığın aydınlığından, suyun neminden, rüzgarın sesinden, bir kuşun selamından bir insanın hayalinden…

İzin istemediği gibi de yavaş yavaş süzülür ışık HÜZMELERİ (cephede boşluklar)

Peki rüzgar sızar mı? Evet tabi ki fakat o biraz kaba dillidir dediğim dediktir yani korkutmaktan hoşlanır gibi. Fakat onunda yumuşak bir tarafı var elbet eğer onun dilinden konuşabilirseniz bu mümkün hayır konuşmazsanız yani önüne büyük setler çekerseniz bugün olmazsa yarın elbet o kazanacak yıkıp geçecektir. Peki ya boşluklar ! evet boşluklar rüzgarla da arkadaşlardır onlar.

Onun bu sertliğine boşluklarla karşılık verirsek ne olur? Belki hoşuna gider kim bilir. Bütün hiddetiyle bile gelse üstümüze boşluklardan geçiverir hatta belki oradan geçerken bizlere en sevdiğimiz şarkıları mırıldanıverir…

Peki bitki sızar mı? Tabi ki de sızar hem de hiç olmadık yerlerden. Acaba bunu nasıl yapar? Bir duvarın içinden nasıl sızıp çıkabilir. Tabi ki boşluklar ve birtakım haylaz arkadaşlıklar.(SU-RÜZGAR-BİRAZ YOLCULUK-ÇATLAK-BOŞLUK-ÖZGÜRLÜK)

PEKİ İNSAN NASIL SIZAR?

Bence insan ;

1-)ya gizlenerek sızar

2-)ya etrafına benzeyerek sızar-o halde yaşadığı ortama ayak uydurmaya çalışan her insan bir sızıntı mıdır? -benim de araziye benzeyerek sızmam gibi.

Peki insan ait olmadığı bir yere nasıl sızar?neden sızar? Bence;

1-) ya bir şeyler yanlış gidiyordur bunu düzeltmek için

2-) ya da bir şeyler doğru gidiyordur bunu yanıltmak için

206 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page