top of page

İç mimarlıkta ilk sene...

her şeyin bi bakıma bittiği, bi bakıma başladığı dönemdir. her şeye bi o kadar uzakken bi o kadar da işin içinde oluyoruz ki? anlayamıyoruz, sorgulamaya çalışıyoruz. böyle sıkıcı konuşarak devam etmeyeceğim açıkcası.

ilk hafta hatta ilk günden bize çizim ve o zamanlar saçma sapan denilen bi ödev verildi. hepimiz bölüme gelmeden uykusuz kalacağımızı biliyorduk fakat daha ilk günden bu şekilde bi ödev verilmesi bi şoka uğrattı? abi tamam mimarlık faaln da ilk gün daha dur birbirimizi tanıyalım. neyse o gün kurulan wp grubuna üye oldum bende tüm sınıf gibi. herkes farklı şeyler diyor, faklı örnekler atıyor. bi çoğumuzda neden böyle bi ödev yapıyoruz zaten bilmiyorduk. ödevimizi söylemeyi unuttum, hemen anlatayım hemen.

ödevimiz A3 kağıdına köşelerden farklı miktarlarda uzak bi şekilde dikdörtgen çizip satırlarca adımızı soyadımızı ve okul numaramızı yazmamızdı. yaptık. hepimiz bu ödevleri yaptık. ilk ödevi yapmayan zaten olamazdı değil mi* öyle bi hevesle gelmiştik ki! tabi bu heves kursağımızda kalır mıydıilerleyen zamanlardan görecektik.

bilmiyorum nedendir ama okulun daha ilk günü elimize tutuşturulan koca bi lşste vardı. hani anasıfına giden kardeşlerimize verilirdi ya. evet evet tam olarak aynısından. 65 cm t cetvel, resim dosyası, eskiz kapıdı, cetvel takımı, 0.3 ten tutun da 0.9 a kadar olan kalem çeşitleri vb. kocaman bi liste. galiba o zaman anlamıştım gerçekten masarflı olduğunu.

++++

32 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page